nuManaGa.com

Başlarım Amerikan Güreşinize

Şiddet, korku, kan vb. unsurlar içeren yayınlar için RTÜK amcamız bol bol yasak koymakta. Eldeki sigarayı mozaikleyerek, kan sahnelerini keserek televizyonlarımız şiddetten uzak ve de sağlıklı bir hal aldı değil mi? Kurtlar Vadisi izleyip şiddete yönelen gençler, Arka Sıradakiler izleyince neye yöneliyor diye hiç sorulmadı ülkemde. Gençleri daha çok etkileyen yayınlara dikkatini çekmek gerekiyor galiba RTÜK amcamızın.

Gelelim saçma sapan bir yapım olan Amerikan güreşine. 5-6 yıl önce gece kuşağında Flash TV’de yayınlanan ve beklenen ilgiyi görmeyen program şimdilerde Fox ekranlarında. Hem de geç sayılmayacak saatlerde. Kocaman adamların birbirlerine vurmaları izleyen çocuklarımızı nasıl etkiliyor sizce? Fox’un izleyen çocuklara ödüller vermesi de cabası.(Hala devam ediyor mu bilmiyorum.) Ve de cipslerden çıkan çıkartmalar… Peki RTÜK ne yapıyor? Kocaman bir hiç!

Vakıfta verdiğim etkinliklerde çocuklarıma oyun oynayalım dediğimde “Smackdown” diye bağırmaları çileden çıkarıyor beni. Saklambaçlar, körebeler gitmiş, saçma sapan icatlar çıkmış ortaya. Birbirlerine tekmeler savuran, yerlerde boğuşan bir nesil geliyor ve bu gerçekten çok üzücü. Bu sorunu İstanbul’da aldığım bir eğitimde tartışma fırsatı buldum. Diğer gönüllü arkadaşlarımın da aynı konudan şikayetçi olduğunu ve çok üzüldüklerini gördüm. Demek ki ortada büyük bir problem var. Peki problemi çözmek için devlet ne yapıyor? Bizim haftada bir iki kez ve birkaç saat vakit geçirdğimiz  çocuklarda gördüğümüz şiddet eğiliminin T.C Milli Eğitim Bakanlığı farkında değil mi? İnternete düşen çocuk kavgalarını, okul tuvaletlerinde “Smackdown” oynayan, birbirlerine acımadan vuran gençlerimizi görüyor musunuz bilmem ama Nimet ÇUBUKÇU’nun bu sorunlardan bihaber olduğu kesin.

Televizyondaki kan, içki, sigara görüntülerini mozaikleyerek çocukların zarar görmesini engelleyemezsiniz. Eğer gerçekten böyle bir amacınız varsa doğrudan programların içeriğine bakmanız gerekir. İnternette çocuklarımızın okul koridorlarında “Smackdown” yaptıkları görüntüler mevcut. İyi seyirler!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
dddd
Denizli’deki Dost Tayfa

Verilen basit bir karar dahi insana yepyeni ufuklar açabiliyor. Hiç umulmayan bir anda alınan telefon, bir mesaj ya da bir...

Kapat