nuManaGa.com

Başka Biri Olmuşsun

  Yıllar ne çabuk geçmiş, biz ne ara yirmili yaşların ortalarına gelmişiz… Daha dün lisede değil miydik? Bordo ceket, siyah pantolon içinde okul koridorlarında turlar atmıyor muyduk? Ben seni ilk o zaman görmüştüm. Sen bilmezsin… Sizin sınıf alt katta idi, koridorun sonundaki sınıf… Kapıda dururdun, arkadaşlarınla laflardın. Nasıl oldu da tanıştık hatırlamıyorum. Selamlaştık, konuştuk, zaman ilerledi arkadaş olduk. Sanki yıllardır tanışıyor gibiydik. Öyle candandı paylaştıklarımız.

  Sonra araya seneler girdi, görüşemedik. Telefon icat olmuştu aslında. Nedense bir türlü niyetlenmedik. Dile kolay altı sene oldu yüzünü görmeyeli… Dün eski resimlere bakmak geldi içimden. Albümün sayfalarını çevirirken gördüm nazlı nazlı baktığın fotoğrafı ve mutlu oldum. Neden mutlu olduğumu bilmiyorum ama öyle işte. Dakikalarca baktım fotoğrafına ve geçmişe döndüm. Ne de güzel oldu biliyor musun? Sayende dudaklarımın kenarına tatlı bir tebessüm oturdu.

  Fotoğrafın elimde geçtim bilgisayar başına. Aslında asosyalliğin sebebi olan fakat adı sosyal olan internet sayfalarında seni aradım. Sonunda muzaffer oldum. Gördüm seni ekranda ama sanki sen değil gibisin. Sağ elimdeki fotoğraf ile ekrandaki fotoğraf arasında çok fark var. Yıllar seni değiştirmemiş ama belli ki üzmüş. Sensin evet sensin! Peki niye böyle acıtıyor bakışların? Gözlerin gülerdi, baktığın yer şenlenirdi… Nedir yüzündeki bu donuk haller? 

  Hayat sana kara bir elbise giydirmiş, güneşten parlak yüzün gölgelere teslim olmuş… Sormak isterim bu halin nedenlerini ama ne yazık ki yıllar aramıza soğuk bir duvar örmüş. Gençlikte yaşananlar geleceğe taşınmıyor her zaman. Zamanında davranmamanın, ilişkileri sıcak tutmamamanın bedelini ödüyoruz şimdi. Keşke demek istemem ama keşke zamanında hatırlasaydık birbirimizi.

  Şimdi o fotoğraftaki nazlı bakışların sahibini arıyor gözlerim. Sen ise başka biri olmuşsun.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,
  1. aygün diyor ki:

    çok beyendim böyle nasıl anlatsam bilemiyorum ama tuaf oldum.duygulandırdı beni.yazı bi kere muntazam yani fikirler saglam gısa ve net.eline saglık hayat sana siyah elbise gıydirmesin.amin allaha emanet olun.sagolun

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Sınır Tanımıyorlar
Sınır Tanımıyorlar

  Sahte yorum sahipleri sınır tanımıyorlar. Son günlerde "Akismet" adlı eklentinin engellediği binden fazla yorumda gözüme çarpan ilginç detayları paylaşmak...

Kapat