nuManaGa.com

Bandrol

  Öğretmenevinin Türk Dil Kurumu’nun sözlüğünde yer alan tanımını biliyor musunuz? TDK, “Öğretmenlerin barınma, yemek, eğlence vb. gereksinimlerini karşılamak üzere yapılmış bina.” diyor öğretmenevleri için. Öyle mi? Alakası yok! Öğretmenevlerinin öğretmenlerimize sağladığı imkanlar oldukça pahalı. Başka kurumların sosyal tesisleri uygun fiyat, kaliteli hizmet sağlarken öğretmenlerin günahı ne?

  Öğretmenlerimizin öğretmenevlerinde çok uygun fiyata kaldığını düşünenler var. Yanılıyorlar! Çok ufak miktarlar oynuyor. Hatta öğretmenevi kartını çıkartmaya değmez!

  Kart çıkartma parası bir yana dursun bir de yenilemek gerekiyor. Görevli olan öğretmenin her sene kart yenilemesi ne kadar saçma. Yenileme ücreti için ise rekor fiyatlar isteniyor. Düne kadar 20 lira civarı olan bandrol ücreti şimdilerde 60 lira! Yüzde 333 zam yapıldı bandrol ücretine. Neden? Zaten öğretmenler dışında neredeyse herkes konaklıyor öğretmenevlerinde. Kart alınca çok mu yararı olacak? Çıkartma daha iyi.

  Size başımdan geçen bir olayı anlatayım. Denizli Öğretmenevi’nde arkadaşlarımla yemeğe gittim. “Öğretmenevi kartınız var ise indirim yapalım.” dedi görevli bey. Gururla uzattım öğretmenevi kartımı. Yapılan büyük indirimden sonra artık kart çıkartmamaya karar verdim.16 lira üzerinden müthiş bir indirim yaparak benden 15 lira aldılar. Bu büyük indirim karşısında epey şaşırdım.

  60 liralık bandrol ücreti ile rekorlara koşan ve öğretmenlere uygun fiyat olanakları sunmayan öğretmenevlerimizi yürekten kutluyorum. Doğru yoldasınız! Öğretmeni maden olarak görmeyen biri kaldı mı?

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Sıfır Problem
Sıfır Problem

  Problemleri çözmek için taviz vermek gerekmez. Problemleri ortadan kaldırmak için anlaşmak gerekir. Biz hep aynı hatayı yapıp taviz verme...

Kapat