nuManaGa.com

Balo

  Balo, lise yahut üniversite öğrencilerinin mezuniyetlerini kutladıkları eğlencelerdir. Bunun altında başka bir şey aramaya ne gerek var? Çok muhterem bazı dershane hocaları liseden mezun olan öğrencilerin velilerine mesajlar göndermiş. “Sakın çocuklarınızı balolara göndermeyin. Baloda seks, uyuşturucu bir dünya…” diyerek velilere gaz vermeye çalışmış. Yahu hocam nerenden uyduruyorsun bunları? Liseden ve üniversiteden mezun olurken balolara katılan ve çok eğlenen biri olarak, bu dershane hocasının söylediklerinin yalanlarla örülü olduğunu belirtmek isterim.

  Çocuklarımıza, gençlerimize güvenmeyenlerin ve aklı sadece başka şeylere çalışanların laflarına kanarak hiçbir veli yavrusunun hevesini kursağında bırakmasın. Gençlerimizin kafası normal şeylere çalışıyor…

  Çok konuşulan bir konuya değindikten sonra biraz da katıldığım balodan bahsetmek istiyorum. Ne hikmetse birden fazla balo düzenlendi bu yıl Pamukkale Üniversitesi’nde. Öğrenciler olarak nereye gideceğimizi şaşırdık. Herkes balo düzenliyor arkadaş! Neyse… Biz Saraçoğlu Kasrı’nda gerçekleşen baloya katıldık ve çok eğlendik.

  Oynadık, zıpladık, fotoğraflar çekindik… Bakmayın bir tane fotoğraf koyduğuma… Şıkır şıkır bayanlar, jilet gibi takımları ile göz dolduran beyler… Herkes çok mutluydu! Önemli olan da buydu. Birkaç saatliğine bile olsa başka bir şey düşünmeden eğlenmek gerçekten çok güzel.

  Dört sene boyunca insanları birbirine düşüren ve dostu olmayanların gelememesi, kendini yalnız hissetmesin diye her yere çağırdığımız fakat kaprisleri ile dostlarını bezdirenlerin katılmaması, insanların yüzüne bakamayanların tanımadığı insanların masasına oturarak komik duruma düşmesi bu baloyu daha değerli yaptı. Benim açımdan değil elbette. Belki insanlar söyledikleri sözlerin nereye gideceğini, insanları çekiştirmenin nelere yol açabileceğini ve bunun gibi şeyleri düşünme fırsatı bulurlar.

  Balonun sona ermesiyle soluğu çorbacıda aldık. Çorbaların yanında sohbet de iyi gitti hani. Keyifli, güzel bir geceydi. Mezuniyet balosunun keyifli olmasını sağlayan keyifli insanlara teşekkürler. Onlar kendilerini biliyorlar!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,
  1. derya diyor ki:

    :)) eline diline sağlık benden de …. teşekkürler

  2. melikan diyor ki:

    Numan kardeşim çok teşekkür ederim. Bu mutlu gecemizi paylaştığından dolayı.. Eline,diline, yüreğine sağlık kardeşimm. Yazının en çok şu kısmını beğendim. Tanımadıgı insanların masasında yapaynlız oturan arkadaşlarım adnınaa çok üzgünüm canım…:)

  3. metin diyor ki:

    agam yine güzel ve yerinde bir yazı olmuş =) eline, diline, sitene sağlık =)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yumurta Üreticilerine Sesleniyorum
Yumurta Üreticilerine Sesleniyorum

  Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi, tatlılarda, böreklerde kullandığımız yumurtayı nasıl bilirsiniz? Sizi bilmem ama ben son zamanlarda pek iyi bilmiyorum yumurtaları....

Kapat