nuManaGa.com

Bafra Dondurması

  Türkiye’de dondurma denildiğinde akla Kahramanmaraş gelir. Maraş’ın dondurması mükemmeldir. Maraş dondurmasına doyum olmaz ama başka şehirlerimizin de dondurmada iddialı olduğunu unutmamak gerek. İşte Bafra dondurması. Tanıtım eksikliği nedeniyle Türkiye’de yeterince bilinmiyor nefis Bafra dondurması. Bunun nedeni, Bafra’yı yönetenlerin memleketlerine hak ettiği ilgiyi göstermemesi. Çevre illerden ve ilçelerden Bafra dondurmasının tadına bakmak için gelenler var. Tadan herkesin bayıldığı bu lezzet daha fazla kişiye ulaşmalı. Bunun için de internet ve görsel medya kullanılarak tanıtım yapılmalı.

  “Bafra dondurmasını nerede yemeli?” diye soranlara “Bafra’da yemek gerek!” diye cevap vermek istiyorum. Gençlik Caddesi, Bulvar… Her yer dondurmacı dolu. Girin birine ve bakın nefis dondurmanın tadına. İlle isim istiyorsanız Ballıbaba adlı mekan epey popüler dondurma hususunda.

  Tanıtım yapılmaması Bafra’nın nice değerinin bilinmemesine neden oluyor. Benden başka Bafra’yı tanıtan yazılara yer veren bir kişi daha göremedim ne yazık ki. Sanal alemde “Bafra” ismiyle arama yapıldığında saçma sapan haber siteleri ile karşılaşılıyor. Dondurmaya, karpuza, nokula, Kuş Cenneti’ne ve daha birçok güzelliğe rastlamak için dakikalarca sayfa değiştirmek zorunda kalıyor Bafra’yı tanımak isteyenler.

  Yolu düşen herkes Bafra’da, nefis Bafra dondurmasının tadına bakmalı. Tatmayan çok şey kaçırır diyerek yazımı noktalamak istiyorum. Afiyet olsun!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,
  1. nihansu diyor ki:

    Kendi adıma baba memlekimi anlatan yazılarında çok mutlu oluyorum. Bafra dondurmasına gelince de denemeyen hata eder bence. Resim de öyle iştah açıcı ki…

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yorum Oylama Eklentisi
Yorum Oylama Eklentisi

  WordPress ile kurmuş olduğunuz sayfanızın yorum alanında değişiklikler mi yapmak istiyorsunuz? Yorum alanına işlevsel araçlar ekleyerek daha kaliteli bir...

Kapat