nuManaGa.com

Badana Yapmadan Çıkmayın

  Saçlar bir garip, gözler değişik, fosforlu geziyor kızlarımız. Boyasız, badanasız sokağa çıkmıyorlar. Gözler, kaşlar, dudaklar, saçlar… Boyanacak çok yer var. Hiç üşenmeden boyuyorlar, boyanıyorlar. Zaman falan hikaye. Ondan dem vurmaya gerek bile görmüyorum. Mesele tanınmamak. Boyalıyken selamlaştığım çoğu insanı aksi durumlarda çıkaramıyorum. Sonra da “Havalanmış bu!” ithamlarına maruz kalıyorum.

  Hep havalıydım! Kimseden sleamı sabahı esirgemedim şu güne dek. Yani havadan, rüzgardan falan değil; hakikaten tanıyamıyorum. Saçlar bir gün sarı diğer gün kahverengi, öbür gün mor; suratlar bazen badanalı bazen yağlı boyalı bazen de kireçli; kafa bir gün açık bir gün kapalı… Her gün farklı bir insan görüyor gibiyim. Bana kızmayın! Badanasız görmeye alışkın değil ki gözler; seçemiyor haliyle. Lütfen badana yapmadan sokağa çıkmayın! Ve her gün değişmeyin! Sabit kalın birkaç ay!

  Yazının ana fikrini belirtmek istiyorum: Her şeyin fazlası zarar! Saygılar!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Galata Kulesi
Galata Kulesi / İstanbul

  İstanbul tarihtir. Bu güzel şehir asırlardır dünyanın merkezi olmuştur. Hala da öyledir. Güzeldir, şendir, ihtişamlıdır... Bu muhteşem şehrin tarihi...

Kapat