nuManaGa.com

Babadağlılar Çarşısı / Denizli

  Babadağlılar İş Hanı Denizli’nin sembol mekanlarından biridir. Tekstilin kalbi Babadağlılar’da atıyor dersek abartmış olmayız. Bu sembol mekanda her türlü tekstil ürünü kolaylıkla bulunabilir. Havlular, örtüler, nevresimler, pikeler… Akla gelebilecek her şey burada mevcut. Hem kaliteli hem de uygun fiyata Denizli’nin bağrından kopan tekstil ürünlerini satın alabilirsiniz. Babadağlılar’da alışveriş gerçekten çok keyifli.

  Yüzleri gülen, kaliteli hizmet sunan esnaflar, birbirinden güzel ve kaliteli ürünler, hoş bir mekan… Daha ne olsun? Babadağlılar’da alışveriş yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyor insan. Her taraf renk renk, cıvıl cıvıl.

  Babadağlılar İş Hanı tekstil denilince akla ilk gelen yerlerden. Uzun yıllardır hizmet veren bu mekan, tekstil ile uğraşan herkesin gözdesi. Samsun’dan, Trabzon’dan, Edirne’den… Birçok şehrimizden esnaflarımız Denizli’ye gelip Babadağlılar’dan ürün alıyor.

 

  Uzun yıllardır hizmet veren Babadağlılar İş Hanı, sadece ürünlerinin değil; esnafının kalitesi ile de tanınıyor. Geçmiş yıllarda Babadağlılar’da esnaflık yapanların sözü senet sayılırmış. Başka şehirlere gidenler para veremedikleri zaman senet ile falan uğraşmazlarmış. “Babadağlılar’da esnaf olanın sözü senettir.” denilirmiş dört bir yanda.

  Denizli, tarihi ve doğal güzelliklerin bol olduğu bir şehir. Çok gezilecek, görülecek yer var. Pamukkale, Leodikya, İsrafil Deresi, Güney Şelalesi, Ornaz Vadisi… Say say bitmiyor. Bu listeye eklenmesi ve Denizli’ye yolu düşenlerin mutlaka görmesi gereken bir mekan da Babadağlılar Çarşısı.

 

  Babadağlılar’a ulaşmak çok kolay, Şehir merkezindeki tüm dolmuşlar Babadağlılar Çarşısı’nın çok yakınından geçiyor. Eski Denizli Öğretmenevi’nin karşısında, Atatürk ve Etnoğrafya Müzesi’nin hemen yanında bütün güzelliğiyle ziyaretçilerini bekliyor Babadağlılar Çarşısı.

  Denizli’yi hatırlatacak bir hatıra, havlu, bornoz, örtü… Kısacası her türlü tekstil eşyası, keyifli alışveriş ve hoş gezinti için Babadağlılar Çarşısı’nı mutlaka ziyaret edin.

  Resimleri büyütmek için üzerilerine tıklayın.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,
  1. ayse diyor ki:

    Babadaglar carsisi pazar gunleri acikmi acaba acele cvp tesekkurler

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Püf
Püf!

  Öyle bir zaman ki... Google logo değiştirmese kimse özel günleri hatırlamayacak. Birçok kişi milli bayramların tarihini, önemini, Atatürk'ün doğduğu yılı bilmiyor. En çok...

Kapat