nuManaGa.com

Avrupa’da Karadeniz Fırtınası

  Sene 2011. Aylardan eylül. Bu yazı Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi’ne doludizgin devam ettiği günlerde yazıldı. Lille ile Avni Aker’de karşılaşan Trabzonspor istediği oyunu sahaya yansıtamasa da mağlup olmadı.  Maçta 2 gol vardı. Lille’nin golüne Colman penaltıdan attığı gol ile yanıt verdi. Bu sonuç ile Trabzon’un sıfır çekmesini bekleyenler, Trabzon yenildiğinde mutlu olanlar hayal kırıklığına uğradılar.

  Sayfamda spor ile ilgili pek yazı yazmıyorum. Çünkü herkes yazıyor ve herkes futbolu çok iyi bildiğini zannediyor. Fakat şike dosyası gündeme düştükten sonra Trabzonspor’a saldıranlara inat burada Trabzon’un başarılarına yer veriyorum, vereceğim. Şampiyonlar Ligi’ne katılma kararını Trabzonspor değil Türkiye Futbol Federasyonu aldı. Öncelikle herkes bunu iyi anlasın.

  İnter’i deviren, Lille ile beraber kalarak bir üst tura çıkma şansını sürdüren Trabzonspor ile ilgili yorumları gördükçe çıldırıyorum. Mesela bir arkadaş CSKA Moskova – İnter maçı sonrasında şöyle yazmış: “İnter Trabzon’a paf takımı ile çıktı zaten…” Bu arkadaşımızın görme problemi olduğunu düşünüyorum. İnter CSKA önüne Trabzon maçında oynadığı kadronun neredeyse aynısı ile çıktı.

  Diğer yandan futbolun f’sini bilmeyen spor yorumcularının kehanetleri saç baş yoldurtuyor. “Trabzon çıkamaz, sıfır çeker, İnter maçında oldu ama Lille’de olmaz…” gibi cümlelerin geçtiği paragraflar maç günleri yanlı medyamızın haberlerini süslüyor. Bir kişi de “Haydi Trabzon!” desin be. Mesela İlker Yasin Lille takımından kimseyi tanımamasına rağmen doksan dakika boyunca yere göğe sığdıramıyor rakip futbolcuları. “4 numaralı futbolcu gerçekten çok iyi oynuyor. Özellikle Fransa Ligi’ndeki maçlar…” falan. Daha adını bilmiyorsun ama önceden izlemiş havası vermeye çalışıyorsun. Çok ilginç… Trabzonlu oyuncular ile ilgili tek olumlu cümle duymuyoruz ne yazık ki.

  Trabzon bu yolda yalnız. Türkiye bir Türk takımının Avrupa’da oynadığı unuttu. Trabzonspor’a gönül verenler dışında kimsenin başarımızı istemediği açık. Olsun! Trabzon İstanbul’u defalarca fethettiği gibi Avrupa’yı da fethetmeyi bilir! Rakip takımları destekleyenler ve kendi takımları ile ilgili sorunların faturasını Trabzonspor’a kesmeye çalışanlar şimdiden üzülmeye başlasınlar!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Fındıklı Kola
Fındıklı Kola

  Kıraathanelerin bağrından kopup gelen bir lezzettir fındıklı kola. Öyle şişede, tenekede satılan kolaya benzemez tadı. Farklıdır, tatlıdır... Nefis Türk fındıklarının kattığı lezzet...

Kapat