nuManaGa.com

Av Mevsimi

  Şener Şen, Çetin Tekindor, Cem Yılmaz, Okan Yalabık, Melisa Sözen… Bu muhteşem oyuncuların rol aldığı ve beklentilerin çok yüksek olduğu bir filmdi Av Mevsimi. Yönetmenliğini Yavuz Turgul gibi önemli bir ismin üstlenmesi de ayrıca heyecanlandırdı sinemaseverleri. Peki bu kaliteli kadronun imza attığı Av Mevsimi izleyiciyi tatmin etti mi? Birçok kişi filmi beğense bile genel itibariyle film izleyenleri tatmin etmedi. Bu kadrodan daha iyi bir film bekleniyordu açıkçası.

Av Mevsimi’ndeki oyunculukları ve filmin görüntüsünü, kurgusunu tartışmak anlamsız olur. Çünkü bu saydıklarım gerçekten kusursuz. Eksikler daha ziyade senaryodan kaynaklanıyor. Güzel bir hikaye fakat düğüm çok çabuk çözülüyor. Katilin kim olduğunu ve neden böyle bir işe kalkıştığını aradan sonraki ilk 15 dakikada anlamak mümkün.

Ara verildiğinde arkadaşlarımızla ettiğimiz sohbette herkes başka birini katil olarak gösteriyordu. Filmin ilk yarısında serilen kartlardan herkes birini seçmişti yani. Aradan sonraki ilk 15 dakikada ise “Bu kadar basit miydi yahu?” der gibi birbirimize baktık. Yine de umudumuzu yitirmemek için gayret gösterdik. Belki filmin sonunda bir ters köşe olur, bir sürpriz çıkar diye düşünüp durduk. Ne yazık ki filmin sonunda hiçbir ters köşe olmadı ve ortalama 1 saat boyunca sonunu bildiğimiz bir filmi izlemiş olduk.

Suçu işleyenin Şener Şen’e yani Ferman’a anlattıklarından sonra aslında cinayetin ne kadar da basit işlendiğine kanaat getiriyorsunuz. Deliller, kişiler her şey alenen ortada zaten. Çok uzaklarda aramaya gerek yokmuş suçluyu.

Meraklandırarak ilerleyen bir film olmasına rağmen senaryodaki eksikler ve sıradanlık nedeniyle izleyiciyi çabuk kaybeden bir film olmuş Av Mevsimi.

Senaryo beklentilerin altında kalsa bile sadece oyunculuklar için bile izlenebileceğini de söylemek gerek. Bu kadronun bir daha kolay kolay bir araya gelemeyeceğini düşünürsek sinemaseverler senaryoya tahammül edip bu filmi izlemeliler.

İşte Av Mevsimi’nin fragmanı:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Neden En Pahalı Benzin Bizde?
Neden En Pahalı Benzin Bizde?

  Yıllardır cevabı verilemeyen soruların başında neden en pahalı benzinin Türkiye'de satıldığı gelir. Bu durumu kimse adam akıllı açıklayamaz. Neden...

Kapat