nuManaGa.com

Atanamayan Değil Atanmayan

  Medyamız sağ olsun pek ilgi gösteriyor öğretmenlerimizin sorunlarına. Neredeyse hiç yer vermiyor! Bazen -kimlerin kafasına taş düşüyorsa- birkaç satıra konu oluyor öğretmenler. İyi mi kötü mü oluyor bilinmez ama katkısı olmadığı ortada. Güzide medya organlarımız her zaman aynı kelimeleri kullanıyor konu öğretmenler olunca ve yanlış yapıyor. “Atanamayan” öğretmen olmadığını hatırlatmak isterim!

  Evet doğru “atanamayan öğretmen” yok! Çünkü “atanmayan” öğretmenlerimiz var. Atanamayan diyerek suçu neden öğretmenlerimize yüklüyorsunuz? Devlet atadı da istemedi mi öğretmenlerimiz?

  Neden “atanamayan” değil “atanmayan” biliyor musunuz? Çünkü 4 yıl dişini tırnağına takarak okuyan ve öğretmenlik diploması alan bir bireyin görev yapmaması onun kabahati değildir. Bu nedenle atanamayan öğretmen demek yanlış bir ifadedir. Birey okulunu bitirmiştir ve öğretmen olmuştur. Gerisi devletin işidir. Devlet öğretmenlerini istihdam etmek zorundadır. Hatta Milli Eğitim Temel Kanunu’ndaki “ihtiyaç” ve “meslek sahibi yapmak” gibi hususlar öğretmenlerimizin haklı olduğunun kanıtıdır. Yani “atanamayanlar” değil “atanmayanlar” var!

  Atanamayan diyerek, yazarak suçu öğretmenlere atmak büyük ayıp. “Atanmayan öğretmenler” yazın arkadaş! Herkes kabahatini bilsin!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ve Messenger
Ve Messenger Devri Biter

  Sosyal ağların güçlenmesi en çok messenger programlarını yaraladı. Bu duruma daha önce yazdığım "Msn ve Yahoo Messenger Yakında Tarih...

Kapat