nuManaGa.com

At Çiftliğindeydik

   Geç kalan bir yazı… Her şeye vakit bulan ben nedense yazı yazmaya vakit bulamadım. Neyse bu konuyu geçelim ve at çiftliğinde geçirdiğimiz güzel günü yad edelim. Aynı gün ALES olması nedeniyle geç katıldım arkadaşlarımızın arasına. At çiftliğinin uzak olması da eklenince epey ilerledi saat. Ancak öğleden sonra ulaşabildim çiftliğe. Sabah on gibi orada olmak, kahvaltıya katılıp daha çok ata binmek vardı… Olsun kısa sürse bile arkadaşlarla birlikte olmak paha biçilemez.

  Geç katıldığımı söylemiştim. Çok şey kaçırmışım çok. Sohbetleri, oyunları… Kalan bölümde ata binmek dışında bir de karnımızı doyurduk. Ekmek arası köftelerimiz ve ayran… Sağ olsun Murat kardeşim torpil geçti. Malum ALES’ten çıktım, yoruldum, savruldum, yıkıldım… Güzel bir yemekten sonra hop tekrar atlara… Bu sefer ilk bindiğim attan kaçıyorum. Vur vur koşmuyor arkadaş… Tabi doğrusunu seyislerden biri söylüyor: “Koşmayan at yoktur, koşturamayan binici vardır.” Yazın bu özlü sözü bir kenara. At değişikliği işe yarıyor ve bu sefer dörtnala koşturabiliyorum. Bu arada Coşkun’un Tarkan filmlerinde rol alacak derecede at bindiğine de şahit olduk. İki dakika durmadı arkadaş.

  Bu güzel organizasyon sayesinde ata binmenin ne kadar zevkli olduğunu anlamış oldum. Herkese tavsiye ederim. Arabayla hız yapmaya benzemiyor. Çok farklı bir duygu… Sizi alıp götüren kanlı, canlı bir şey. Mutlaka deneyin. Bana hak vereceksiniz.

  Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürler.Denizlispor At Çiftliği çalışanları çok güzel ağırladılar. Sağ olsunlar. Böyle güzel organizasyonları sık sık yapalım. :) Sayın Murat Yağmur’a duyurulur.

At çiftliğinden birkaç fotoğraf:

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , ,
 1. osman yazıcı diyor ki:

  konu at olunca benımde aklıma ıster ıstemez çok degerlı saygıdeger basbakanımızın attan düşme sahnesi ve ardından tarıhe gecen su sozlerı geldı:Önemli olan attan düşmek değil…tekrar ayağa kalkabilmek…..

 2. nuManaGa diyor ki:

  Yazarken benim de aklıma gelmedi değil. :) Binin binin. Hoş bir şey gerçekten. :)

 3. Doğan diyor ki:

  Ne zaman ata binen birisini görsem şu replik gelir aklıma :
  – Ata Bindin mi?
  – Bindim!
  – Bi daha bin!

  :=)))

  Gerçekten çok hoş bir şey ata binmek, olsa da binsek :)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Düşünceli Olmak...
Düşünceli Olmak

Düşünceli olmak, misafirliğe eli boş gitmemek ya da fakire yardım etmek olarak sınırlandırılamaz. Bu çok kısır ve yetersiz. Düşünceli olmak tam...

Kapat