nuManaGa.com

Artık Siyaset Konuşmak Gereksiz

Gereksiz efendim. Ne gerek var? Hem milli iradeye saygı lütfen. Hayır beş ay önce milli iradeye saygı göstermek olmazdı. Şaşırdı orada halkımız. Şimdi gösterin saygıyı, daha çok gösterin, hep gösterin.

Haziran seçimlerinde değişen tabloya saygı gösterildi mi? Hayır! Medya ve yine medya ve hatta hep medya bir güzel selamet oyunu tezgahladılar ki inanın her haber bültenimiz bir Oscar Ödülü alabilecek seviyedeydi. Tabii ki en iyi kurgu kategorisinde.

İstikrar adlı kurguya yeniden nail olduk. Şimdi elbette saygı duyalım; ama bir gün o saygı bekleyenler de saygı duymaktan kaçmasınlar. Haziranda kaçıldığı aşikar.

Ve şimdi bakıyorum da… Beş ayda kocaman bir kitle medya gazıyla oyunun rotasını değiştirip suskunluk rüzgarının içinde yaprak oynatıyorsa siyaset konuşmak gereksizdir. Gerekli olan medyadır, yine medyadır ve hep medyadır.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bir Eleştirmen Olarak Semih Gümüş
Bir Eleştirmen Olarak Semih Gümüş

Semih Gümüş, 1956 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ortaöğrenimini Ankara Fen Lisesi ve Gazi Lisesi’nde, yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde...

Kapat