nuManaGa.com

Arakan’da Katliam Var

  Dünya aç gözünü: Arakan’da katliam var. Binlerce Müslüman, Budist katillerden kaçıyor. Kaçıp Bangladeş’e geçebilenler canlarını kurtarırken; geride kalanlar türlü işkencelere maruz kalıyor. Bu ilk değil. Daha önce de aynı bölgede binlerce Müslüman hunharca öldürülmüş. O zaman da herkes seyirci kalmış. Bir kardeşimiz can çekişirken, bizim hiçbir şey yapmamamız yaşananlardan daha acı.

  Arakan, Myanmar denen garip ülkedeki bir yer. Burada Müslümanlar çoğunlukta. Hala çoğunluktalar mı bilemiyoruz. Çünkü Budist çeteler uzun namlulu silahlarla, türlü işkencelerle buradaki kardeşlerimizi öldürmekte. Bangladeş dışında herkes sessiz. O da elinden geleni yaptı; ama bir yere kadar. Bu ülkenin de gücü yetmiyor artık.

  Dünyanın dört bir yanında Müslüman kardeşlerimiz öldürülüyor. Ne yapıyoruz? Hiçbir şey. Haydi şimdi birileri çıksın “Van minüt!” desin. Derler mi? Hayır! Çünkü orası uzak ve henüz o bölge üzerine planlar kurulmadı. Çıkarın olmadığı yere kimsenin göz ucuyla dahi baktığı yok!

  Arakan’da yaşananlara seyirci kalınmamalı. Dünyanın her yerinde ezilenler hep Müslümanlar. Ne zaman maşa olmaktan vazgeçip birlik olacağız?

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Labirent
Labirent

  "Doğu'nun asıl problemi ne biliyor musun?" "Siz Batılılar!" İşte bu cümleler özetliyor her şeyi. Doğu'nun başına ne geliyorsa Batı'dan...

Kapat