nuManaGa.com

Analytics Kodu Nereye Eklenmeli?

  Google’nin ücretsiz sunduğu Analytics hizmeti oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılıyor. İnternet sitesi olanlar sitelerinin tüm istatistiklerini bu hizmet vasıtası ile kolayca öğrenebiliyor. Google hesabı olanların kolayca ulaşabildiği bu hizmet blogcular için de oldukça önemli. Her blogcu sayfasının ziyaretçi sayısını,  hangi kelimelerin aratılarak bloğuna ulaşıldığını merak eder. Bunları ve daha fazlasını öğrenmek için Analytics hizmetinden yararlanmak yetiyor.

   Bu kaliteli ve yararlı hizmeti kullanmak için Google hesabınızın olmasının yeterli olduğunu söylemiştik. Google hesabınız varsa Analytics hizmetine kayıt yaptırın. Sayfanızın istatistiklerini kolayca öğrenebilmek ve bu hizmetten faydalanmak için Google’nin size verdiği kodları temanıza eklemeniz gerekecek. “<script type=”text/javascript”>” şeklinde başlayan bu kodu nereye eklediğiniz gerçekten önemli. Çeşitli söylentiler var bu hususta. Kimi index dosyasına eklenmesi gerektiğini söylüyor. Bilemiyorum belki doğrudur, öyle de hizmeti kullanmak mümkün olabilir. Ben kodları temamın footer.php dosyasına ekledim ve sorunsuz bir şekilde bu hizmeti kullanıyorum. Siz de WordPress kullanarak oluşturduğunuz bloğunuzun footer.php dosyasındaki </body> kısmından önce edindiğiniz kodu ekleyerek Google Analytics hizmetinden faydalanabilirsiniz.

  Kaliteli, güncel, özgün bir bloğa sahipseniz Google Analytics kullanarak gördüğünüz istatistikler eminim sizleri mutlu edecek. Tüm blog sahiplerinin ziyaretçisi bol olsun!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,
  1. Doğan diyor ki:

    Bene footer’da kullanıyorum; ama yanlış hatırlamıyorsam google bunu headera eklememizi istiyor. Daha rahat algılamak için olsa gerek.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Evlenin Artık!
Evlenin Artık!

  Yurdum insanı bayılıyor evlendiren programlara. Su Gibi, İzdivaç falan filan... Yayınlandıkları saatlerde reyting rekorları kıran bu programlar ekranlarımızın ve...

Kapat