nuManaGa.com

Anadolu Kartalları

  Türk Hava Kuvvetleri’nin kuruluşunun 100’üncü yılı şerefine çekilen ‘Anadolu Kartalları’ adlı Fida Film ve Bluelf Movie ortak yapımı filmde, Türk Hava Kuvvetleri’nden mezun olmaya hazırlanan bir grup harbiyeli öğrencinin maceraları anlatılıyor. Film, Türk sinemasında ilk denilebilecek türden sahneleri bünyesinde barındırması bakımından önemli. Bizim sinemamız gelişiyor arkadaş; duyula, biline…

  Yönetmenliğini Ömer Vargı’nın yaptığı filmin popüler oyunculardan oluşan bir oyuncu kadrosu bulunuyor. Engin Altan Düzyatan, Çağatay Ulusoy, Özge Özpirinçci, Hande Subaşı, Şevket Çoruh, İlhan Şeşen, Alpay Atalan, İsmail Filiz, Ekin Türkmen filmde rol alan isimler. Ayrıca Yeşilçam’ın unutulmaz aktörlerinden Ediz Hun da konuk oyuncu olarak filme renk katıyor.

  Oyuncular içinde Engin Altan Düzyatan’ın performansı dikkat çekici. Binbaşı Kemal Tanaçan karakterini başarıyla canlandıran oyuncu, rolünün hakkını vermiş. Oyuncu kadrosu içinde en çok beğendiğim isim Engin Altan Düzyatan diyebilirim.

  Anadolu Kartalları, izlerken sıkmayan; fakat çok da heyecanlandırmayan bir film. Görsel efektleri, görüntü kalitesi harika olan bu filmin senaryosu ise aynı başarıyı yakalayamamış. O kadar az replik var ki… Oyuncuların üzerine daha fazla gidilerek çok daha iyi bir sonuç elde edilebilirdi. Tabi bunlar şahsi görüşlerim.

  Sinemamızda daha önce görmediğimiz görüntüleri bizlere sunan Anadolu Kartalları, izlenesi bir film. Hani herkes puan veriyor ya, benim neyim eksik? Bu iyi filme puanım 10 üzerinden 6. İyi seyirler.

Anadolu Kartalları’nın fragmanı:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , ,
  1. Nurullah diyor ki:

    Filmi bir ay önce herhalde izlemiştim.. Beklediğim kadar güzel bulmadım heyecan fazla değil ama ilk olması yönüyle mazur görmek lazım.. İnşallah daha güzellerini de yaparlar..

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Müşfik Kenter Hayata Veda Etti
Müşfik Kenter Hayata Veda Etti

  1932 yılında İstanbul'da hayata gözlerini açan Müşfik Kenter, Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyunculuğa ilk adımını attı. Birçok oyunda, sinema filminde, televizyon dizisinde...

Kapat