nuManaGa.com

Amerika Asınca Herkes Susar

  Suriye’de suçlu biri idam edilecekse tüm insanlık demokrat olur. Başta Amerika olmak üzere herkes kınar, elçi gönderir, tehdit eder… İran’da biri asılacağı zaman kıyamet kopar, İran’a hakaretler yağdırılır, şeriat ile ilgili saçma cümleler kurulur… Türkiye’de Apo iti idam edilmesin diye Fransız, İngiliz bürokratlar davaları izlediler, “Avrupa Birliği’ne almayız!” dediler, ağız dolusu tehditler savurdular, kelimeler ile vurdular… Peki Amerika’da devam eden idamlara ne demeli?

  Her ülkenin iç meselesine karışmayı beceren Amerika Birleşik Devletleri, kendi aldığı kararları kimsenin eleştirmesine dahi izin vermiyor. İşte son kurban: Troy Davis. Bir polis memurunu öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan ve senelerdir yargılanan Troy Davis idam edildi. Olayın iç yüzünü bilen yok. Troy Davis’in bu suçu işlediği kesin değil. Polisin şiddet uyguladığı ve zorla ifade aldığı tanıklar çok geçmeden ifadelerini değiştirdiler ama yine de yetmedi. Troy Davis’in infazına karar verenler kimseleri dinlemeden bu kararın uyglanmasını emretti.

  Bu olaya Türkiye’de hangi kanal yer verdi? Yıllardır süren bu davadan kimin haberi vardı? Farklı dilleri konuşabilen insanlarımız bile Facebook’un, Twitter’in esir olmuş olacak ki bir yabancı siteye tıklayıp haber okumaya bile vakit bulamıyorlar. Ülkemiz medyası Amerika Birleşik Devletleri’nin sadece iyi yanlarını göstermeye devam etsin bakalım.

  Hangi ülke lideri çıkıp da “Durun!” diyebildi? Nerede sivil toplum örgütleri? Kulaklarınız mı sağır, gözleriniz mi kör oldu insan haklarını savunanlar, turuncu devrimleri destekleyenler, İran’ı ve diğer Asya ülkelerini sürekli yerden yere vuranlar… Amerikan oyunlarının maşalarısınız işte! Ciğeriniz beş para etmez!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
En İyisini O Yapıyor
En İyisini O Yapıyor

  Reklamların amacı ürünü en iyi şekilde tanıtmanın yanı sıra ürünün, sloganın akılda kalıcı olmasını sağlamaktır. Bu yüzden reklam filmlerinde...

Kapat