nuManaGa.com

Altyapı

  Yaklaşık on sene önce Bafra Askerlik Şubesi’nin orada mahsur kaldığım bir gecede gördüğüm afiş aklıma geldi. Afişte “Altyapı tamam sıra üstyapıda!” yazıyordu. Afişin tam altında dizlere kadar gelen su nedeniyle karşıya nasıl geçeceğimi düşünen ben ise gülsem mi ağlasam mi bilememiştim. Hey gidi günler!  O zamandan bu yana neler değişti? Açıkçası hiçbir şey. Şimdi biraz fazla yağmur yağsa yine aynı şeyleri göreceğimiz düşüncesindeyim. Peki şimdilerde nedir sorun? Söyleyeyim: Sorun her yağmur yağışında Bafra sokaklarında dayanılmaz bir kokunun oluşması.

  Bafra’nın göze batan birçok sorunu var. Belediyecilik adına ne yazık ki hiçbir şey yapılmayan ve sadece parkların duvarlarını yükseltmeyi yahut alçaltmayı bilen kişilerin yönettiği bir şehir Bafra. Sokaklarına, karpuzuna, dondurmasına, pidesine, göllerine, Kuş Cenneti’ne, nokuluna ilgi gösterilse; turizmin getirdiklerinden Bafra halkı da faydalansa ne güzel olur diye düşünmeden edemiyor insan. Daha basit şeyleri çözemeyen kişilerin Bafra’ya farklı bir göz ile bakıp bu şirin şehri hak ettiği yerlere getirmesini beklemek de komik olur. Basit şeylerden biri altyapı. Her yağmur yağdığında göl olan yollar ve kokan sokaklar canımızdan bezdirdi. Islah hareketlerine başlamak için hala kim neyi bekliyor? Sonbahar ve ilkbahar boyunca yağan yağmurlar lağımların taşmasına ve şehri kötü kokuların kaplamasına neden oluyor. Bizim yürüdüğümüz sokaklardan bu şehri yönetenler geçmiyorlar mı? Duymuyorlar mı aynı kokuyu?

  Burnumuzun direklerini sızlatan ve her yağmur yağdığında şehri kaplayan kötü kokuların önüne geçmek için altyapı hareketi başlatılmalı. Bu şehirde yaşayan insanlara “Borç ödeceğiz.” masallarını söylemekten artık vazgeçilsin ve bu şehre yakışan işler yapılsın!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bedrirahmi.com
Bedrirahmi.com

  Çalışma tarzına, çalışkanlığına, resimlerine, şiirlerine hayran olduğum Bedri Rahmi'nin adına yapılan internet sayfasından bahsetmek istiyorum. Bedrirahmi.com adlı internet sayfası...

Kapat