nuManaGa.com

Altın Parası

  Gündemin karışık olması halkımızın işine oldum olası yaramıyor. Medya bir olaya kilitlendiğinde hep zam yani “güncelleme” yapılıyor. Güncellenen her zaman benzin yahut vekil maaşları oluyor. Bir kere de işçinin, memurun, emeklinin maaşına zam yapalım diyen olmadı. Halka kaşığın ucuyla verirken bile kılı kırk yarıyor vekillerimiz. Mesele kendi maaşları olunca nedense birlik ve beraberlik örneği segiliyorlar.

  Yeni zamlar ile ilgili en ilginç yorumu Sayın Cemil Çiçek yaptı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, milletvekili maaşlarına yapılan zammı savunurken, “Kaleminizden kan damlamasın. Milletvekili 100 düğüne gider. Küçücük bir altın 180 lira. Bir altın götürseniz vatandaş ‘Koskoca milletvekilinin getirdiği altına bak’ der, ortasını götürürse 400 lira.” dedi. Bu açıklama bana oldukça ilginç geldi. Birkaç ay önce yapılan güncellemeden sonra da başka bir vekilimiz “Misafirim çok. Yemeğe götürüyorum, maaş yetmiyor.” demişti.

  Bu açıklamalar çok enteresan. Altın parası, yemek masrafı gibi nedenler öne sürülerek zam yapılıyorsa; yıllardır et görmeyen sofralarda bir tas çorbaya kaşık sallayanların günahı ne?

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,
  1. Halk diyor ki:

    7750 TL ile bol bol altın alırsın artık , asgari ücretli ekmek alamazken

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kız Kulesi
Kız Kulesi / İstanbul

  Birçok efsaneye, hikayeye konu olmuştur Kız Kulesi. Hangisi doğru bilinmez. Herkesin bildiği ve üzerinde hemfikir olduğu tek konu ise...

Kapat