nuManaGa.com

Alaşehir ve Toptepe / Manisa

Çıktık Denizli’den, düştük yollara. Sarıkız ağır ağır ilerledi ve sonunda vardık Manisa Alaşehir’e. Ege’nin toprağı güzel, insanı daha da güzel. Otogar mı terminal mi? Nerede inmiştik yahu? Otogardı değil mi? Terminal olsa daha ileride inecektik. Olsun biraz yürümüş olduk. Fena da olmadı hani. Otobüste uyuşan ayaklar açıldı biraz. Buluştu dostlar, sarıldı… Sonra başladı bir muhabbet. İlk durak lokanta. Birer çorba içelim, azıcık da dinlenelim dedik. Sanki çok yorulduk. Altı üstü 1 saat sürdü Alaşehir’e ulaşmamız. Olsun! Yolculuk sonrası bir tas çorba içmek şart.

Gelelim Alaşehir’e. Küçük, sevimli, sıcak bir şehir burası. Sevgi Yolu’ndan yürüdüğünüz zaman bitiveriyor. Kendi halinde şirin bir ilçe. Manisa sınırları içerisinde bulunan Alaşehir’e vardığınızda ne yapmanız gerek hemen söyleyeyim: Merkezde çok oyalanmadan Toptepe’ye doğru yol almalısınız.

Bir rivayete göre zamanında burayı fetheden bir komutan “Ne ala şehir!” demiş burası için. Alaşehir adı bu rivayete dayandırılmakta. Toptepe’ye çıktığınızda bu ala şehri yani Alaşehir’i yukarıdan izleme keyfini yaşayacaksınız. Güzel Alaşehir manzarası sizi dinlendirecek.

Piknik yapmak isterseniz Toptepe doğru adres. Okul zamanı çok sayıda öğrenci kumanyası ile burada vakit geçiriyor. Ayrıca Toptepe’de güzel bir restoran da var. Yanılmıyorsam özel günler için de hizmet sunuyorlar.

Manisa’ya, Alaşehir’e yolu düşenler Sevgi Yolu’nda turlayın ve Toptepe’ye çıkarak Alaşehir manzarasının keyfini çıkarın. Bu ala şehirde bulunmak gerçekten çok keyifli. Tadına varın derim.

Not: Büyütmek istediğiniz fotoğrafın üzerine tıklayınız.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,
  1. melikkan diyor ki:

    Arkadaşım ne geziydi ama…. Yine olsa yine giderim. Kemaliye, Salihli,Alaşehir.(mutlaka uğrayınız)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Günaydın
Günaydın!

  Yıllardır yabancı markaların pantolonlarını, tişörtlerini giydik. Yabancı ürünlerin içinde boğulduk. Hala bu durum devam etmekte fakat bazı olumlu gelişmeler de...

Kapat