nuManaGa.com

Alakaya Maydanoz

  Ekranlarımızın vazgeçilmezi gezi programları. Şirin şirin ağabeyler, ablalar ülkemizin dört bir tarafına dağılıyorlar ve birbirinden güzel kareler yakalıyorlar. İzliyorsunuz değil mi? Ben bu tarz programların sıkı takipçisiyim. Görmüş olduğum bir yeri bile bu tarz programlar vasıtası ile yeniden gezebilirim. “Acaba nereleri görmeden dönmüşüm?” diye daha sıkı yapışırım ekrana. Bu tarz programlarda başarılı işler çıkaran kişiler var gerçekten. Ben, Hayat Gezince Güzel ve Yeşil Doğa adlı programları her hafta izlemeye çalışıyorum. Güven İslamoğlu ve Fatih Türkmenoğlu hakikaten çok başarılılar.

  Programlar güzel, programları hazırlayanlar çok başarılı… Her şey çok güzel fakat canımı sıkan bir durum var. Programlarda kullanılan müzikler bazen sinir bozuyor. Neden mi? Anlatayım… Efendim Fatih Ağabey Bodrum’u gezdiriyor bizlere. Çalan müzik yabancı. “When ever where ever…”, “That so my name…” falan… Ege’yi, Akdeniz’i gezerken; mis gibi Türkiye’yi çekerken ciğerlere, ne gerek var yabancı müziklere? Birbirinden güzel türkülerimiz var, şarkılarımız var. İlle güp tıs güp tıs gerekiyorsa Türk popçuların şarkıları ile süslenebilir bu güzel programlar. Yabancı şarkılar alakasız ve gerçekten nahoş duruyor.

  Fatih Türkmenoğlu ve Güven İslamoğlu bana kızmasınlar. Bu ufak eleştiriyi dikkate alsalar eminim güzel olan programları daha da güzel olur. Ne demiş Numan Altuğ: Türkçe, Türkçe, Türkçe!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Suyu Çıkmış
Suyu Çıkmış

  Türkçe önemli, yabancı kelimelerin saldırılarından korunmalı, Türkçenin geleceği yasalar ile güvence altına alınmalı... Bu ve benzeri cümleleri duymayan, kurmayan...

Kapat