nuManaGa.com

Akvaryum Koyu / Fethiye

Derinlerde yüzmeyi severim ben. Ayaklarım yere değmeyecek, kulaçlar atacağım ve yorulduğumda suyun üzerine uzanacağım. Her denizde de yüzmem. Masmavi olacak, dibi görünecek… Yani yüzdüğümü anlayacağım. İşte tum bu saydıklarımı bulduğum yer: Akvaryum Koyu. Hemen her şehirde bir Akvaryum Koyu var fakat bu başka. Diğer şehirlerimiz alınmasın… Fethiye’deki Akvaryum Koyu her istediğimi verdi bana. Ötesini bilemem. Dalar dalmaz “İşte budur!” dedim. Çıkmak hiç gelmedi içimden. Bıraksalar saatlerce yüzerdim bu mavilikte ama her güzel şey zamanla sınırlı tabi.

Daha önceki yazılarımda, Fethiye’de turları tercih etmek gerektiğine vurgu yapmıştım. Hemen her yere tur yapıldığını belirtmiştim. Akvaryum Koyun’daki maviliğin keyfini sürmek isteyenler, tekne turları vasıtası ile buraya kavuşabilirler.

 

Mavi derinliklere atladığınız an olay bitmiş demektir. Vücudunuzu kaplayan serinlik ile büyüleniveriyorsunuz. Girer girmez “Ne yapsam da daha fazla kalsam?” diye düşünürken buluyorsunuz kendinizi. Böyle düşünmemek elde değil. Akvaryum Koyu o kadar güzel ki, burada yüzmenin verdiği keyif gibisi yok.

Ayrılmak zor gelecek bu cennet misali mekandan. “Yine geleceğim ve yine yüzeceğim! Hem de bu sefer daha fazla kalacağım!” diye sözler vereceksiniz kendi kendinize. Burayı ziyaret eden herkes benzer cümleleri kuruyor emin olun.

 

Fazla söyleyecek bir şey yok! Fethiye’ye gideceksiniz, Akvaryum Koyu’nun olduğu bir tur seçeceksiniz ve bu güzellik ile buluşacaksınız ve de çok mutlu olacaksınız.

Büyütmek istediğiniz fotoğrafın üzerine tıklayınız.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Torpil
Torpil

  Simit kuyruğunda bile bir kimsenin önüne geçmişliğim yok, tanıdıklarıma göz kırpıp bir şey istemişliğim de... İstemedim... Ne yapayım? İsteyemedim! Nedir...

Kapat