nuManaGa.com

Aksu Köfte Piyaz / Antalya

Ülkemin her köşesinde farklı bir tat var. İşte Antalya… Gitmişken meşhur yemeklerinden tatmamak olur mu? Tabi olmaz. Nedir efendim Antalya’nın meşhur sayılabilecek yemeği? Aksu ile özdeşlenen ve ünü Antalya sınırları dışına da yayılmış olan köfte ve piyaz. Antalyalı arkadaşlarımın da öve öve bitiremediği köfte ve piyazı yerinde tatma fırsatı bulmuşken kaçırmayayım dedim. İnanın kendim için değil dostlar. Değerli numanaga.com takipçileri için Aksu köftesinin ve piyazının tadına baktım.

Her yörenin kendine has lezzetleri var. Kiminin pidesi, kiminin köftesi, kiminin dondurması… Hepsi güzel. Ülkemin her köşesi, aşı, tadı bir başka. İşte onlardan biri. Aksu köftesi ve piyazı. Özellikle Akdeniz’de epey meşhur olan köfte ve piyazı yerinde yeme şerefine nail oldum.

Lezzet olarak fena sayılmaz Aksu köftesi ve piyazı. Ben, “Aksu köfte piyaz” isminin markalaşmasında ve meşhur olmasında lezzetten çok ikram etkili diye düşünüyorum. Bir porsiyon köftenin yanına bir dünya ikram geliyor. Salata, baklava, ayran, su… Köfte ve piyaz dışında her şey ikram.

Piyaza gelecek olursak gerçekten başarılı. Farklı bir tadı var. Her yerde yiyebileceğiniz türden değil. Yumurta ve tahin tadı kalıveriyor damağınızda.

Aksu’nun meşhur köftesini ve piyazını beğendim fakat hala Akçaabat köftesinden daha has bir lezzetin karşıma çıkacağını düşünmüyorum.

Denizli’de yediğimin Aksu köftesi olmadığını Antalya’da köfte yediğimde anladım. İkramdan kaçınmadan müşterisini memnun eden ve lezzetli köfte, piyaz sunan Antalyalı ustalarımızın ellerine sağlık. Aksu köfte piyazı vatanında tatmak gerek. Benden söylemesi.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!

Tüm edebiyat kitabı fırsatları için tıklayın !

Bu yazıları da görün:

 • Köprülü Kanyon / AntalyaKöprülü Kanyon / Antalya
  İtiraf ediyorum: Antalya hakikaten çok güzel yer. Ne ararsanız var. Doğa, deniz, tarih... Bu kadar özelliği ve güzelliği içinde barındıran çok az şehi...
 • Düden ve Kurşunlu Şelaleleri / AntalyaDüden ve Kurşunlu Şelaleleri / Antalya
  Nisan sonlarına doğru düzenlenen bir gezi sayesinde görme imkanı buldum cennetten izler taşıyan bu güzel yerleri. Düden ve Kurşunlu adeta mest etti be...
 • Ölçme ve Değerlendirme TestleriÖlçme ve Değerlendirme Testleri
    KPSS'ye hazırlananlar ölçme ve değerlendirme dersinde geçen konuların çok karışık olduğunu iyi bilirler. Bu karışık konuların iyi yerleşmesi için sı...
Etiketler: , , , , , , ,
 1. nuManaGa diyor ki:

  İnşallah Dilara. :)

 2. Dilara diyor ki:

  Bir dahakine seni daha iyi yerlere götürmek dileğiyle:)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Gökova / Akyaka
Gökova / Akyaka

Kartpostal gibi bir mekan... Sessizlik, huzur... Muhteşem manzara, tertemiz bir deniz... Hepsi ve daha fazlası Gökova'da yani Akyaka'da. Sakinliğin başkenti...

Kapat