nuManaGa.com

Akıllı Adsense

  İnternet sayfası olan her kişi sayfasına reklam almak ister. Kimi çok para kazanmak ister kimi için ise host masrafının çıkması kafidir. Bu isteklere en iyi şekilde cevap veren reklam anlaşmasını ise Google sunuyor. Adsense adlı reklam ortaklığı sayesinde sayfalarınıza reklam alabiliyor ve kazanç sağlayabiliyorsunuz. Bloglara da hizmet veriyor Adsense. Blogunuz varsa ve Adsense reklamları yayınlayacaksanız işte size harika bir eklenti: Akıllı Adsense.

  Bu eklenti sayesinde Adsense ortaklığı ile oluşturduğunuz reklamları kolaylıkla sayfalarınıza, yazı içlerine vb. yerlere ekleyebilirsiniz. Eklentiyi kurmak ve kullanmak oldukça kolay. Şimdi eklentiyi nasıl kuracağımızı ve kullanacağımızı görelim:

  1. Öncelikle tüm eklentileri kurduğumuz gibi bu eklentiyi de plugins klasörüne atıyoruz ve daha sonra eklentiler bölümünden aktif hale getiriyoruz.
  2. Ardından “Ayarlar” sekmesinden “Akıllı Adsense” bölümüne tıklıyoruz.
  3. Karşımıza 1 ile 10 arası rakamlarla numaralandırılmış sekmeler geliyor. Bu sekmelere Adsense reklam ortaklığından aldığımız kodları yapıştırıyoruz ve kaydediyoruz.
  4. Daha sonra aşağıdaki bölümlerden gerekli ayarları yapıyoruz. “Kod-1 — Yazının altında” gibi seçenekleri arzu ettiğimiz biçimde düzenlyoruz.
  5. Son olarak kaydediyoruz.

  Eklenti kolay kullanımının yanında bol bol seçenek de sunuyor. Mesela site sahibinin reklamları görmemesi sağlanabiliyor. Böylece hatalı tıklama olmuyor ve reklam ortaklığından men edilme gibi bir durum oluşması engellenmiş oluyor.

  Adsense ile gelir elde eden ve temanın kodları ile uğraşmak istemeyen blogcular için gerçekten çok yararlı bir eklenti. Adsense reklam ortaklığını tercih eden blogcuların eminim çok işine yarayacak. Tüm blogculara bol kazançlı günler!

→Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,
  1. mehmet diyor ki:

    bilgiler için cok teşekkürler

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Neler Oluyor Bize?
Büyüyünce Aydın Olacağım

  Ülkemizde "aydın kesim" olarak nitelendirilen bir grup var. Kimdir efendim bunlar? Birçoğunun yüzüne bakıldığında fikirlerindeki, yüreklerindeki karanlık görünüyor. Konuştuklarında...

Kapat