nuManaGa.com

Acı Deniz

Acı Deniz  Modernleşme ve modernleşmenin getirdikleri, son dönemde adından söz ettiren öykücülerimizin sıklıkla yer verdiği konulardan diyebiliriz. Modernleşmenin özellikle olumsuz getirileri ve insanımız üzerindeki etkileri birçok öykücünün çıkış noktasını oluşturmakta. Fatma Barbarosoğlu da bahsi geçen konulardan yola çıkıyor Acı Deniz adlı kitabında ve kendi süzgecinden geçirdiklerini sunuyor okuyucularına.

  Yazma ve okuma uğraşı, tasavvufi düşüncenin hayattaki yansımaları, doğrudan çıkılan tasavvufi yolculuklar ve daha çok kadın bakışıyla yorumlanan bir dünya öyküler aracılığıyla bizlere ulaşıyor. Giderek kirlenen, tanınmaz hale gelen dünyanın iyi ve güzel yanlarını da göstermeye çalışıyor yazar; fakat Acı Deniz’de acının hüküm sürdüğünü söylemek gerek.

  Öyküler gerçekle örülen cümlelerin ürünü: Ölümün Adı Şiir, Karanfilli Kavga… Yine gerçeklerin ışıttığı ve okuma, yazma eyleminin izlerinin bulunduğu öyküler: Acı Deniz’i Yeniden Okurken, Hikaye Avcıları…

  Yazarın üslubu okuyucunun belki de pek alışık olmadığı ayrıntıları barındırıyor. Fatma Barbarosoğlu yer yer karakterlerle; kimi zaman da kitabı okuyanlarla konuşuyor. Bir sohbet havası seziliyor öykülerde. Yazarın sıcaklığı böylece okuyucunun kalbine kadar ulaşıyor.

  İz Yayıncılık’ın okurla buluşturduğu Fatma Barbarosoğlu’nun bu kitabı, bir düşüncenin, hayata o düşünceyle bakışın öykülerini kucaklatıyor. Kucaklaşmak için Acı Deniz’i edinmelisiniz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Korkuyu Beklerken
Korkuyu Beklerken

  Türk edebiyatı tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir isim Oğuz Atay. Onun sıcak ve başka hiçbir yazarla en ufak...

Kapat