nuManaGa.com

ABD Irak’tan Çekilmiş

  Duy da inanma! Amerika Birleşik Devletleri Irak’tan çekilmiş. Özgürlük bekçisi olarak binlerce insanın kanına giren, insanları birbirine kırdıran Amerika Irak’tan çekildi diye sevinenler var. Tabi düşünmeye gerek duymayanlar seviniyor. Amerika’nın Irak’ta kaç tane ajanı kaldı sorusuna cevap verebiliyor mu bu sevinen kesim? Veremiyor. Zaten o kısmı hiç düşünmüyorlar. Asker çekildi, mesele bitti yani öyle mi?

  Petrolü kendisine bağladıktan ve ajanlarını önemli noktalara yerleştirdikten sonra ordusunu neden Irak’ta tutsun Amerika Birleşik Devletleri? Niçin boş yere para harcasın. Güvenliği Irak’ın satılmış güçlerine devrederek arkasına bile bakmadan gitti Amerika. Çünkü “operation complete” yani işlem tamam.

  ABD bir yeri işgal edecekse önce ajanlarını gönderir, insan satın alır ve gireceği yeri içeriden çökertir. Sonra ordusu ile dalar oraya. Teknlolojik açıdan üstün fakat askeri beceriden yoksun olan ABD ordusunu güçlü göstermektir amaç. Gözler boyanır, para konuşur… Satın alınanların yardımı olmadan ABD’nin bir iş yapamayacağı ortadadır. Ordudan önce harekata başlayan ajanlar her daim gittikleri yerde kalırlar. Yani ordunun Irak’ta veya Afganistan’da kalmasına gerek yok. Sıkıntı yaşanırsa küçük oğlan NATO’ya “höyt” denir ve NATO ülkeleri asker gönderir. 

  ABD Irak’tan çekildi, Irak özgür oldu gibi boş cümleler kuranlar var. Söyleyin bakalım boş atanlar: Siz özgür müsünüz? Kaleminizin parasını nereden alıyorsunuz?

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Aralık Dergisi
Aralık Dergisi

  Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilgiler Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan Aralık dergisinden bahsetmek istiyorum sizlere. Birbirinden değerli öğrencilerin ve hocaların eşsiz...

Kapat