nuManaGa.com

2010 ALMA Adayı Okuyorum Oynuyorum

  Çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmeyi, geleceğe hazırlamayı amaçlayan ve bu uğurda her geçen gün daha fazla çalışan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı sadece ülkemizde değil, yurt dışında da adından söz ettiriyor. 2010 yılında ALMA yani Astrid Lindgren Anma Ödülü’ne aday gösterilmesi Türkiye Eğitim Gönüllleri Vakfı’nın yaptığı çalışmaların ne kadar kaliteli, yararlı olduğunu ve yurt dışında da beğeni ile takip edildiğini açıkça gösteriyor.

  Peki nedir ALMA? Her yıl İsveç hükümeti tarafından Astrid Lindgren anısına verilen ödül çocuk kitaplarına ve çocuk-genç edebiyatına katkıda bulunanlara verilmekte. Alanında verilen en önemli ödül ALMA. Boşuna “Çocuk edebiyatının Oscar’ı” denmiyor bu ödül için.

  Attığı önemli adımlarla ve kaliteli etkinlikleriyle Türkiye’nin her bölgesinde çocuklarımızla buluşan TEGV, bu önemli ödüle “Okuyorum Oynuyorum” projesi ile aday gösterildi. Özellikle nitelikli kitapların çocuklarımıza ulaşmasında üstlendiği sorumluluk ve anti-terbiyeci yaklaşımı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın bu önemli ödüle aday gösterilmesinde etkili oldu.

  Ne yazık ki ödülü kazanamadı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Sonuç lehimize olmasa da böyle önemli bir organizasyonda boy göstermenin bile büyük bir başarı ve gurur kaynağı olduğunu söyleyebiliriz. Gelecek yıllarda belki “Düşler Atölyesi” ile belki de “Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum” adlı projeyle başka ödüllere aday gösteriliriz ve inşallah kazanırız.

  Kaliteli ve başarılı etkinlikleriyle geleceğimize ışık tutan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nı yakından tanımak ve destek olmak için www.tegv.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yasağı Yasaklamak
Ünlülerin ve Tartışmaların Yeni Adresi Twitter

  Sosyal medya günden güne güçleniyor. Bu güç gazetecileri, siyasetçileri, şarkıcıları da etkisi altına almış durumda. Neredeyse her ünlünün Twitter...

Kapat