nuManaGa.com

15. Yıl Coşkusu

  Sene 1995… Suna Kıraç önderliğinde, Türkiye’nin geleceğine ışık tutmak amacıyla yola çıkıyor bir grup insan… Yıllar geçtikçe aydınlık bir geleceğe destek vermek isteyenlerin sayısı hızla artıyor ve büyük bir topluluk oluşuyor. Afyon’dan Ahmet, Van’dan Ayşe, Samsun’dan Numan… İsimler, memleketler, yaşayış tarzları çok farklı ama hepsi bir çatı altında buluşuyor: Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Ve bu çatı tam 15 yıldır ülkemize aydınlık bir gelecek kazandırmak için tüm gücüyle çalışıyor.

Ülkemizin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın kuruluşu TEGV, 28 Mayıs günü Beyaz Show’da 15. yılını kutlayacak kutladı ve daha aydınlık bir gelecek için çocuklarımızın eğitimine destek çağrısı yapacak... yapıldı.

15.yıl coşkusu parklarda ve birimlerde yapılan logo tasarımları ile kendini gösteriyor. Merkezden gelen yönergelere uygun yapılan tasarımlar(Tabi kendi yorumlarımızı da kattık.) görülmeye değer inanın. Biz de birimimizde çocuklarımızın boyadığı rengarenk taşları kullanarak 15.yıl logomuzu hazırladık. Eylem, Önder, Coşkun, Murat, Halime, Sevgi, Fatma Abla, Ebru, Şerife, Elçin, Gülçin Abla el birliği ile muhteşem bir işe imza attık.

 

   Çizim aşamasında bulunmadığım için o konuda bir bilgi veremeyeceğim. Yapıştırma, boyama aşamasına gelecek olursak, önce zemin üzerine taşlarımızı yapıştırdık. Bu sırada zemin rengi hususunda beyin fırtınası yaptık. Ardındından zeminde turuncu rengi kullanmaya karar verdik. Halime, Fatma Abla, Sevgi ve Ebru boyayı hazırladılar. Sonra asıldık fırçalara… Ve ve ve karışınızda TEGV Denizli Sevindik Birimi’nin hazırladığı logo:

  Sevgi’nin bomba esprileri ve taktikleri, Fatma Abla’ya “Şöhret oldun.” şeklinde takılmalarımız, Ebru’nun djlik yapması, Halime’nin çalışkanlığı… Gerçekten çok eğlenceli bir çalışma oldu.

  Son olarak TEGV’e nasıl destek olabileceğiniz hususunda bilgi vermek istiyorum. www.tegv.org adresine girerek “Bağışçımız olun.” bağlantısına tıklayın. Gelen sayfada birçok seçenek göreceksiniz. Kredi kartıyla, banka havalesiyle, kısa mesajla(EGITIM yazıp 3353’e gönderin.) ya da TEGV ürünleri alarak vakfımıza destek verebilirsiniz.

  Nice yıllara TEGV…

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  1. duygu diyor ki:

    süper olmuş.hepinizin eline sağlık:)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
dmoz
Dmoz’a Kabul Edildik

Mutluyum, heyecanlıyım, kıpır kıpırım... Çünkü sayfamız, sanal alemin en kaliteli web dizini olan DMOZ'a kabul edildi. Webmaster uleması bilir DMOZ'un...

Kapat