nuManaGa.com

1461 Trabzon’a Sahip Çık Trabzon!

1461 Trabzon'a Sahip Çık Trabzon!  1461 Trabzon, takımın başına Mustafa Reşit Akçay geçtikten sonra adeta kanatlandı. Başarılı sonuçlar 1461 Trabzon’un yolunu daha da açtı. Öyle ki Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Trabzon’un futbola tutkun halkının gönlüne girmeyi başardı. Hiçbir maçında yalnız kalmıyor 1461 Trabzon. Görünen o ki; Trabzon’un evlatlarının iskeletini oluşturduğu bu takımın geleceği çok parlak.

  Fakat bazı engeller var. 1461 Trabzon’un, Trabzonspor’un pilot takımı olması alın terleriyle birçok kişiye örnek olabilecek gençlerin birinci lige çıkmalarına engel teşkil ediyor. Ligde, Sadri Şener’e rağmen çok iyi yerde olan 1461 Trabzon, iki yıldız oyuncusunun habersizce ve hesapsızca Rize’ye satılmasını çabuk unutarak başarılı yolculuğuna devam ediyor. Satmayı çok seven Sayın Sadri Şener sürekli 1461 Trabzon’un satılması gerektiği yönünde görüş bildiriyor. Neden satılacak kulüp? Peki kimlere satılacak?

  İstanbul’un onlarca, Ankara’nın iki üç takımı senelerce liglerde mücadele etti. Kimse ses etti mi? Şu an İstanbul Büyükşehir Belediye Spor oldukça başarılı bir şekilde mücadele ediyor. Bu örnekten yola çıkarak ne yapılması gerektiğini açıkça söylemek istiyorum: Trabzon Belediyesi ve halkı 1461 Trabzon’a sahip çıkmalı. Satmaya bayılan insanların eline bu takımın kaderi bırakılmamalı. Siyasi oyunlarla futbol dengelerine müdahalede bulunanlara fırsat vermemeli… Çünkü Trabzon gibi köklü futbol geleneği olan bir şehir iki, üç hatta daha fazla takımla temsil edilirse Türkiye kazanır.

  Sevgili hemşerilerim, Trabzonlu kardeşlerim; memleketimizin gençlerinin alın teri yerde kalmasın. Bu kulüp Sadri Şener’in tekelinden çıkarılsın ve kesinlikle ele, uzağa, siyasi oyunlara sattırılmasın. Haydi Trabzon, 1461 Trabzon’a sahip çık!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,
 1. nuManaGa diyor ki:

  Hocam, zaten pilot takım 1461 Trabzon resmi olarak. Oradaki birçok futbolcu Trabzonspor’un kiralık olarak gönderdiği oyuncular. Hemen her takımın pilot takımı var; Galatasaray’ın Beylerlerbeyispor, Bursa’nın Merinosspor gibi. Pilot takım olduğu için aynı ligde oynayamıyor. Sadri Şener 1461 Trabzon’u pilot takım olmaktan çıkarmak yerine “satalım” diyor. İsyanım bunadır.

  Çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. Ben de sizin blogunuzu vakit buldukça ziyaret etmekteyim.

 2. Çağrı diyor ki:

  Çok hırslı bir takım yaratmış Mustafa Reşit Hoca.Çok beğeniyorum 1461 trabzonu.Ama seninle şurada aynı fikirde değilim;
  Bu takımın bütün desteğini Trabzonspor takımı üstleniyor vede arada hiç bir imza hiç bir sözleşme olmadan oyuncular kendisini Trabzonspor takımında buluveriyor.Buda Trabzonspor’un bir nevi alt yapısı olduğunu gösterir.Ama Trabzonspor bu takımdan elini ayağını keser diğer İstanbul kulupleri gibi kurumsallaşırsa o zaman neden satılsın ki ?

  Bu arada Blogunu eskiden beridir biliyordum ama sen değerli yorumunu bırakmasaydın unutmuştum gerçekten.Çok teşekkür ediyorum yorumların için.Bu arada sloganın çok hoşuma gidiyor :)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Nun Masalları
Nun Masalları

  Nazan Bekiroğlu, Türk öykücülüğünün en önemli isimlerinden biri. Aynı zamanda Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde hocalık yapan Bekiroğlu, kitaplarıyla vardığı gönüllerde değerli bir...

Kapat