nuManaGa.com

118 Yeter!

  Bilinmeyen numaralar servisi için eskiden tek bir hat vardı. 118’i tuşladığımız zaman bilinmeyen numaralar servisine ulaşırdık. Nerenin numarası lazımsa sorardık ve işimizi görmüş olurduk. Peki ya şimdi? Onlarca bilinmeyen numaralar servisi var. Hangisini arayacağımızı şaşırdık! 118-80, 118-10, 118-50, 118-10, 118-81, 118-11, 118-33, 118-24… Liste uzayıp gidiyor. Peki bilinmeyen numaralar servislerinin sayısı neden bu kadar arttı?

  Öncelikle neden sayının bu kadar arttığının cevabını verelim. Tahmin ettiğiniz üzere bu işte büyük paralar dönüyor. Şirketler lisans alabilmek için BTK’ye 24 bin 119 liralık ödeme yapmışlar. Böyle büyük rakamlarla yapılan işler kullanıcıya epey tuzlu yansıyor haliyle. 118 ile başlayan servislerde  tarife 96 kuruştan açılıyor ve görüşmenin süresine göre katlana katlana gidiyor. Söylenenlere göre bu servisleri aramak yurt dışını aramaktan daha pahalı.

  Bir sürü gereksiz hizmet sunuyor bu servisler. At yarışı tüyoları, bahis sonuçları gibi. Bunun yanısıra arayanlara araba vereceğini söyleyenler de var. Mustafa Keser’in reklamlarında oynadığı numara yanılmıyorsam arayanlara çekilişle araba hediye edecekmiş.

  Kısacası her gün başka bir numaranın türküleri katlederek oluşturulan reklam müzikleriyle hayatımıza girmesinden bıktığımızı söylemek istiyorum. Kimsenin umrunda olmayan gereksiz hizmetleri ve kampanyalarıyla sadece kirlilik yaratıyorlar. Ayrıca fiyatları da ortada. Bu numaraların numaralarına kanmamak gerek.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Av Mevsimi
Av Mevsimi

  Şener Şen, Çetin Tekindor, Cem Yılmaz, Okan Yalabık, Melisa Sözen... Bu muhteşem oyuncuların rol aldığı ve beklentilerin çok yüksek...

Kapat